Josef Istler (1919-2000)
POSTAVA
Barevný lept na papíře, 353x235 mm, sign. uprostřed dole pod tiskem tužkou "Istler".
Paspartováno.
Josef Istler - významný český malíř a grafik, představitel surrealismu a informelu. Studoval pouze soukromě koncem 30. let v Jugoslávii u W. Höffnera. Přátelil se a spolupracoval s K. Teigem a Toyen, pod jejich vlivem tvořil v duchu lyrické abstrakce. Po 2. světové válce vstoupil do Spolku výtvarných umělců Mánes. Mezi léty 1945-1947 spolupracoval se skupinou Ra, poté se stal členem skupiny Cobra a SČVG Hollar. Zabýval se také fotografií a veřejnými realizacemi, např. triptych pro ruzyňské letiště či výzdoba kostela v Jedovnicích ve spolupráci s M. Medkem, K. Neprašem, J. Koblasou a L. Kolkem. Samostatně vystavoval od r. 1945, jeho dílo je zastoupeno v domácích i zahraničních sbírkách (Londýn, Paříž, Berlín, Amsterdam).
English Title:
Josef Istler (1919-2000)
English Description:
A FIGURE
Color etching on paper, 353x235 mm, signed lower center under the print in pencil "Istler".
mounted.
Deutsch Title:
Josef Istler (1919-2000)
Deutsch Description:
FIGUR
Farbradierung auf Papier, 353x235 mm, sign. in der Mitte unten unter dem Druckbereich in Bleistift "Istler".
Passepartout.
POSTAVA
Paspartováno.
English Title:
Josef Istler (1919-2000)
English Description:
A FIGURE
mounted.
Deutsch Title:
Josef Istler (1919-2000)
Deutsch Description:
FIGUR
Passepartout.