LOT 0003

Joža Uprka (1861-1940) Josef Pithart (1869-?)

KOŽUCHY
1920
Soubor 24 barevných litografií (z původních 30, tabule č. 4,5,17,18 chybí) na papíře zobrazujících pánské kožuchy, moravské a slovenské kroje, 340x170 mm (všech 24 litografií má obdobné rozměry), všechny listy jsou zn. v tisku. Vydalo První české knihkupectví Josef Pithart v Kroměříži. Na obálce skvrny, tabule jsou uvolněny z pevné vazby.
Joža Uprka - moravský malíř a grafik z Kněždub. Námětově se inspiroval podněty ze svého rodného kraje, tamním folklorem a krásou lidových krojů. V roce 1894 se se svým obrazem "Pouť u sv. Antonínka" zúčastnil výstavy v pařížském salónu a získal čestnou cenu "Mention honorable".

English Title:

English Description:
KOŽUCHY
1920
A collection of 24 color lithographs on paper (from original 30, no. 4,5,17,18 are missing) depicting men`s fur coats, Moravian and Slovak folk costumes, 340x170 mm (similar sizes), all sheets marked in print. Issued by První české knihkupectví Josef Pithart in Kroměříž. Spots on cover, loose sheets.

Deutsch Title:

Deutsch Description:
PELZMÄNTEL
1920
Set von 24 Farblithographien (von ursprünglichen 30 Blättern, Tafel Nr. 4, 5, 17 und 18 fehlen) auf Papier, Darstellungen von Herrenpelzmänteln, mährischen und slowakischen Volkstrachten, 340x170 mm (ähnliche Formate), alle Blätter gezeichnet im Druckbereich. Herausgegeben von der Ersten tschechischen Buchhandlung Josef Pithart in Kremsier. Umschlag mit Flecken, Tafeln aus der Bindung gelockert.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

KOŽUCHY
1920

English Title:

English Description:
KOŽUCHY
1920

Deutsch Title:

Deutsch Description:
PELZMÄNTEL
1920

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno