LOT 40
KANNA MED HÄNKEL, KINA, SANNOLIKT 1700-TAL
Porslin med bl.a. landskap i kobolt. H ca 15 cm. Obetydligt ytslitage, obetydliga nagg. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona