LOT 53
KÄPP MED DOLD KLINGA
Betsat trä med beslag i vitmetall, möjligen silver. Omkring år 1900. Klingans längd 35,5 cm. Total längd 87 cm. Repor, märken, smärre torrsprickor.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona