LOT 51
KÄPP MED PIPA
Betsat och snidat trä med knopp/piphuvud i form av ett hästhuvud. Detaljer i bl.a. vitmetall. 1900-talets första hälft. Längd 89 cm. Repor, märken.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona