LOT 50
KÄPPSVÄRD
Betsat trä med handtag i horn. Detaljer i mässing. 1900-talets första hälft. Klingans längd 69 cm. Total längd 86 cm. Repor, märken.
Proveniens: Kontinentalt samlarhem.
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona
08 Jun 2021
Sweden, Landskrona