LOT 5383034
Karl Brücher Henriksen, konkret komposition (cd)
Karl Brücher Henriksen (1891-1976), konkret komposition, olie på lærred, sign. på bagsiden, K. Brücher Henriksen, 200x100 cm. (201x102 cm). Fremstår med krakeleringer, ridser, smuds samt buler i lærred.
15 Jul 2019
Denmark, Odense
15 Jul 2019
Denmark, Odense