LOT 76 Dα

Katana-Klinge in shirasaya. 16. Jh.

Klinge: L 69 cm, hira-zukuri, chôji-gunome-midare-ba, mokume hada, hakikake-bôshi, guter Polierzustand. Nakago: ha-agari-kurijiri mit einem mekugi-ana, mumei, vergoldetes habaki. Shirasaya mit saya-gaki: Bungo Takada jû Shigetaka saku. Stoffbeutel.

Provenance

Private collection,The Netherlands

07 Dec 2018
Germany, Cologne

Provenance

07 Dec 2018
Germany, Cologne