Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor.Troligtvis tillverkad under Guangxu 1875-1908, Qing dynastinDiametermått: 23 cmKonditionsrapport: Mindre ytlig spricka samt minimala nagg & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.-----------------------------Chinese Plate Guangxu 1875-1908Chinese plate with hand-painted decoration.Probably made during Guangxu 1875-1908, Qing dynastyDiameter measurement: 23 cmCondition report: Minor superficial crack and minimal chip & age-based wear, No other remarks.