Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor.Troligtvis tillverkad under Guangxu 1875-1908, Qing dynastinDiametermått: 23 cmKonditionsrapport: Blekt dekor, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.--------------------------------------------Chinese Plate Guangxu 1875-1908Plate made in China with hand-painted decor.Probably made during Guangxu 1875-1908, Qing dynastyDiameter measurement: 23 cmCondition report: Faded decor, Age-based wear, No other remarks.