Kjell Engman Skål Aurora Kosta Boda 2000-tal

Glaskonstnär född: 1946.Skål tillverkad av lila och blå glasmassa med struktur av bergkristaller.Signerad: Kosta Boda K. Engman 7051524Höjd: 15,5 cm.Diameter 34 cm.konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar. --------------------Kjell Engman Bowl Aurora Kosta Boda 21st-CenturyGlass artist born: 1946.Bowl made of purple and blue glass mass with rock crystal structure.Signed: Kosta Boda K. Engman 7051524Height: 15.5 cm.Diameter 34 cm.Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.

02 May 2024
Sweden, Umea

02 May 2024
Sweden, Umea