Kjell Engman
Kjell Engman född 1946. Skulptur. Kosta Boda. Unik. Signerad. I form av hatt, tröja, kjol och klacksko. Flerfärgat och delvis bemålat glas samt ställning i metall och podie med belysning. H 210 cm.
CONDITION REPORT: Smärre slitage och repor/obetydliga märken. Någon enstaka nagg kan förekomma.