LOT 33

Kunstkabinet op voet. Antwerpen. Ca. 1675-1700. Ebbenhoutfineer, schildpadschelpfineer, ivoor, rozenhout

Description EN
A Flemish cabinet-on-stand. Antwerp. C. 1675-1700.
Ebony veneer, red-tinted tortoiseshell, ivory, rosewood, gilt mountings.

When closed, two doors and one drawer.
When open, top with mirror-set cover, in the middle a central perspective (theatrum mundi) with mirrors and gilt columns surrounded by eight small drawers, the whole surrounded by ten drawers. With an extendable writing surface.
Stand of a later date on four baluster legs.

Restorations.

Closed: 167 x 108 x 50 cm
Open: 167 x 206 x 50 cm

Provenance: private collection Paul De Jonghe, Antwerp

Beschrijving NL
Kunstkabinet op voet. Antwerpen. Ca. 1675-1700.
Ebbenhoutfineer, schildpadschelpfineer, ivoor, rozenhout, robbellijsten, verguld beslag.

In gesloten toestand heeft dit kabinet een gestilleerd uiterlijk met twee deuren gedecoreerd met schildpadfineer op een vermiljoenrode ondergrond en één lade onderaan.
In open toestand treft men bovenaan openklapbaar deksel met een rechthoekige spiegel. De spiegel had de functie om een waardevol voorwerp de spiegelen dat men bovenaan legde, waarna het deksel half open werd gezet. Centraal een perspectief (theatrum mundi) met spiegels en vergulde zuiltjes omgeven door acht kleine laden, het geheel wordt omgeven door tien laden. Geheel onderaan bevindt zich een uitrekbaar schrijfblad.
Onderstel van latere datum op vier onderling verbonden spilvormige poten.

Gebruiks- en onderhoudsrestauraties.

Gesloten: 167 x 108 x 50 cm
Open: 167 x 206 x 50 cm

Herkomst:
Privéverzameling Paul De Jonghe, Antwerpen

Description FR
Cabinet, monté sur supports à balustres, à battants. Anvers. Ca. 1675-1700.
Placage de bois d'ébène, écaille de tortue, ivoire, palissandre, bords godronnés, montures dorées.

Fermé, deux battants et un tiroir.
Ouvert, sommet avec couvercle à charnière avec miroir à l'intérieur, partie centrale avec une perspective (theatrum mundi), avec miroirs et colonnes dorées, entourée de huit petits tiroirs, le tout entouré de dix tiroirs. Tablette à écrire étirante.
Support de date postérieure sur quatre pieds balustres.

Restaurations d'usage et d'entretien.

Fermé : 167 x 108 x 50 cm
Ouvert : 167 x 206 x 50 cm

Provenance:
Collection privée Paul De Jonghe, Anvers

06 Oct 2021
Belgium, Antwerp

Description EN

Restorations.

Closed: 167 x 108 x 50 cm
Open: 167 x 206 x 50 cm

Beschrijving NL

Gesloten: 167 x 108 x 50 cm
Open: 167 x 206 x 50 cm

Herkomst:

Description FR

Fermé : 167 x 108 x 50 cm
Ouvert : 167 x 206 x 50 cm

Provenance:

06 Oct 2021
Belgium, Antwerp