LOT 66
LADO GUDIASHVILI (GEORGIAN 1896-1980)
Nude with Fawns,
watercolor and gouache on paper
43.1 x 31.1 cm (17 x 12 1/4 in.) [sight]
signed lower left
PROVENANCE
Sotheby's, New York, May 30, 2014, lot 116
21 Mar 2020
USA, Mamaroneck, NY
Nude with Fawns,
signed lower left
PROVENANCE
21 Mar 2020
USA, Mamaroneck, NY