LOT 66

LADO GUDIASHVILI (GEORGIAN 1896-1980)

Nude with Fawns,
watercolor and gouache on paper
43.1 x 31.1 cm (17 x 12 1/4 in.) [sight]
signed lower left

PROVENANCE
Sotheby's, New York, May 30, 2014, lot 116

21 Mar 2020
USA, Mamaroneck, NY

Nude with Fawns,
signed lower left

PROVENANCE

21 Mar 2020
USA, Mamaroneck, NY