LOT 44
LOCKKRUKA, SYSOSTASIEN 1900-TAL
Keramik med hänklar, drakar i relief mot brun glasyr. H ca 34 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydliga skador. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona