LUCIFER. TREURSPEL.
Description: Groot 8vo. - Zeldzaam ex. van deze herdruk op de handpers van Julius De Praetere, de "Vlaamse William Morris". Tekst gedrukt naar de eerste druk van Abraham de Wees (Amsterdam, 1654). Oplage van 200 genummerde ex. op Hollands papier (n. 6). Eén van een onbekend aantal luxe-exemplaren, gebonden in volleder. Ex. met de schutbladen op naam van L.J. Veen, Amsterdam, uit de onverkochte stock van De Praetere. De Gentse sierkunstenaar Julius De Praetere (1879-1947) drukte 8 boeken op zijn handpers, tussen 1898 en 1903. Hij was gevestigd in het Gentse Patershol (waar Streuvels' "Lenteleven" werd gedrukt), vooraleer in 1900 zijn handpers definitief te verplaatsen naar Sint-Martens-Latem. - Ref. Rousseeuw 5.
Condition: Eigentijds bedrukte uitgeversband, hoeken met stroken ingelegd gekleurd leder en goudstempeling, vergulde zijdes, gladde goudgetitelde rug, vergulde kopsnede, sluitlinten intact (leder licht geschaafd, kop zeer licht defect). Moderne gemarmerde halflederen omslag met flappen en gladde goudgetitelde rug, schuifdoos overtrokken met leder en marmerpapier. Mooi, onafgesneden ex. in luxe-uitvoering. Artist Name: VONDEL, Joost van den Circa: 1902