Lisa Larson
Lisa Larson 1931-2024. Fyra delar, varav tre vaser "Garderob" för Rörstrand, samt figurin i form av kvinna med fågel på hatt. K-Studion Gustavsberg. Stengods. H 10-17 cm.
CONDITION REPORT: Smärre bruksslitage. Ytsmuts.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala