Lisa Larson
Lisa Larson 1931-2024. Figurin samt väggplakett. Gustavsberg. Charlotta från "ABC-flickor" respektive "Katt". Varierande märkning. Stengods. Figurin H 16,5 cm. Plakett 22,5 x 22,5 cm.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Smärre obetydliga stötmärken och tillverkningsdefekter.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala