Lisa Larson
Lisa Larson 1931-2024. Väggplaketter, ett par. Signerad Lisa Larson Studio Gustavsberg Sweden med studiohanden. Chamotterat stengods. 19 x 21,5 cm.
Baksida med inskription "SM I FOTBOLL FÖR DAMER FOLKSAM CUP". Originalförpackningar medföljer.
CONDITION REPORT: Bruksslitage. Smärre tillverkningsdefekter och glasyrbortfall.