Lisa Larson

Lisa Larson 1931-2024. Väggplaketter, ett par. Signerad Lisa Larson Studio Gustavsberg Sweden med studiohanden. Chamotterat stengods. 19 x 21,5 cm.

Baksida med inskription "SM I FOTBOLL FÖR DAMER FOLKSAM CUP". Originalförpackningar medföljer.

CONDITION REPORT: Bruksslitage. Smärre tillverkningsdefekter och glasyrbortfall.

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala

16 Apr 2024
Sweden, Uppsala