Ljuskrona kristall & mässing 1970/80-tal
Ljuskrona med åtta stycken ljusarmar Stomme i gulmetall med skurna cylinderformade delar och olikslipade kristallprismor Höjd inkl kedja: 60 cmDiameter: ca. 55 cmKonditionsrapport: Mindre åldersbaserat, nagg på prisma, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar ---------------------------Crystal & brass chandelier 1970s/80sChandelier with eight light armsFrame in yellow metal with cut cylindrical parts and differently ground crystal prismsHeight including chain: 60 cmDiameter: approx. 55 cmCondition report: Less age-based, chip on prism, not functionally tested, no other remarks