Ljusstakar & sockerskål Silver 1900-tal (3 delar)
Ljusstakar och sockerskål med lock i silverLjusstakar stämplade: TESI K9 (1960) GöteborgHöjd skål: 11,5 cmHöjd ljusstakar: 20 cmTotalvikt: 464 gramKonditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar-----------------------------Candlesticks & sugar bowl 20th century (3 parts)Candlesticks and sugar bowl with lid in silverCandlesticks stamped: TESI K9 (1960) GothenburgBowl height: 11.5 cmHeight of candlesticks: 20 cmTotal weight: 464 gramsCondition report: Minor age-based wear, no other remarks