LOT 59
Ljusstakar, ett par
Sengustavianska stockholmsarbeten. Fredrik Ludvig Rungs art. Brännförgylld brons på sockel i marmor. Vardera ljusstake med skaft i form av antikiserande kvinnofigur. H 27,5 cm.
Condition: Smärre stötmärken och nagg.
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala
27 Aug 2019
Sweden, Uppsala