Ljusstakar stengods 1800/1900-tal (3 st)
Ljusstakar tillverkade av mattglaserat stengods i gult med dekor av band och blomster i blått Höjd: 29,5 cm Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar ----------------- Candlesticks stoneware 19th/20th century (3 pcs) Candlesticks made of matte glazed stoneware in yellow with decoration of ribbons and flowers in blue Height: 29.5 cm Condition report: Minor age-based wear, no other remarks