Louis Legrand
"En nage, pour Les Petites du Ballet". Signerad Louis Legrand. i blyerts samt i plåten. Etsning och akvatint tryckt i blått, 22 x 37 cm.
Condition: Ej examinerad ur ram. Något gulnad, veck i övre marginal. Till synes i god kondition. Rammått: 45 x 59 cm.
Provenance: En betydande svensk privatsamling.