LOT 5679663

Louis Vuitton. Skuldertaske, model Sac Bazas

Louis Vuitton. Skuldertaske, model Sac Bazas, i klassisk monogram canvas med kernelæderbesætninger og hardware af forgyldt metal. Justerbar skulderrem. Indvendig brunt for samt lomme med lynlås. To udvendige lommer. Lukkes med flap og to spænder. Mål: H. ca. 24 cm B. ca. 37 cm D. ca 11 cm. Datokode AR0911. Fremstillet i Frankrig i 1991. Fremstår med let slitage på kanter samt aldersrelateret patina på læder.

09 Jun 2020
Denmark, Roskilde

09 Jun 2020
Denmark, Roskilde