Ludmila Jiřincová (1912-1994)
PORTRÉT DÍVKY S MOTÝLEM
1946
Litografie na papíře, 220x160 mm, sign. a dat. vpravo dole "L. Jiřincová 46".
Ludmila Jiřincová – grafička, malířka, ilustrátorka. Studovala na soukromé malířské škole Rudolfa Vejrycha v Praze (1924–1934), na keramické škole v Bechyni (1935) a u prof. T. F. Šimona na AVU v Praze (1939). Od r. 1938 spolupracovala s litografem O. Eiseltem a měditiskařem Mirko Pegrassim. Věnovala se volné grafice, ilustracím, kreslenému filmu, exlibris, známkové i plakátové tvorbě a malířství.
English Title:
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
English Description:
PORTRAIT OF A GIRL WITH A BUTTERFLY
1946
Lithograph on paper, 220x160 mm, signed and dated lower right "L. Jiřincová 46".
Deutsch Title:
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
Deutsch Description:
MÄDCHENBILDNIS MIT SCHMETTERLING
1946
Lithographie auf Papier, 220x160 mm, sign. und dat. rechts unten "L. Jiřincová 46".
PORTRÉT DÍVKY S MOTÝLEM
1946
English Title:
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
English Description:
1946
Deutsch Title:
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
Deutsch Description:
1946