LOT 2

MATS THESELIUS, FÅTÖLJ

Mässingsstomme med armlän i masurbjörk och klädsel i naturfärgat skinn. "El Dorado". Plakettmärkt: EL DORADO, By Mats Theselius 2002, 229/360, Källemo AB Sweden. Höjd 78, bredd 61 cm. Obetydliga repor och märken. Proveniens: Designhem från Malmö.

17 Oct 2017
Sweden, Landskrona

17 Oct 2017
Sweden, Landskrona