LOT 2
MATS THESELIUS, FÅTÖLJ
Mässingsstomme med armlän i masurbjörk och klädsel i naturfärgat skinn. "El Dorado". Plakettmärkt: EL DORADO, By Mats Theselius 2002, 229/360, Källemo AB Sweden. Höjd 78, bredd 61 cm. Obetydliga repor och märken. Proveniens: Designhem från Malmö.
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona