LOT 55

Maj Arnell

"På teatergatan II". Monogramsignerad MA samt signerad och daterad Maj Arnell 89 a tergo. Olja på duk, 118 x 116 cm.

Condition: Ytsmuts och krackelyrer. Något ospänd duk. Slitage i hörn och kanter. Märken och rispor. Rammått: 123 x 120 cm.

Exhibited: Med delvis skymd utställningsetikett på spännramen.

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala

27 Aug 2019
Sweden, Uppsala