Marcel Krasický (1898-1968)
SPÍCÍ POLOAKT
Salónní malba skrývající zneklidňující poselství o běhu času a pomíjivosti nejen ženské krásy. Olej na plátně, 67,5x97 cm, sign. vpravo dole "M. Krasický". Rámováno.
Stav A.
Marcel Krasický - rodák z Krasic u Kroměříže, studoval na spec. mal. škole u K. Truppeho v Brně a soukromě u Fr. Hlavici. Podnikl studijní cesty po Rakousku, Německu, Itálii a Balkáně. Učil ve Sdružení umělců samouků v Brně. Byl především portrétistou a figuralistou, věnoval se též krajinomalbě.
English Title:
Marcel Krasický (1898-1968)
English Description:
SLEEPING HALF NUDE
Salon painting hiding a disturbing message about the march of time and the transience of beauty. Oil on canvas, 67,5x97 cm, signed lower right "M. Krasický". Framed.
Condition A.
Deutsch Title:
Marcel Krasický (1898-1968)
Deutsch Description:
SCHLAFENDER HALBAKT
Öl auf Leinwand, 67,5x97 cm, sign. rechts unten "M. Krasický". Gerahmt.
Zustand A.
SPÍCÍ POLOAKT
Stav A.
English Title:
Marcel Krasický (1898-1968)
English Description:
SLEEPING HALF NUDE
Condition A.
Deutsch Title:
Marcel Krasický (1898-1968)
Deutsch Description:
SCHLAFENDER HALBAKT
Zustand A.