LOT 0042

Martin Benka (1888-1971)

HORSKÉ ÚDOLÍ
Pastel na překližce, 500x400 mm, sign. vpravo dole "M. Benka".
Rámováno, zaskleno.
Martin Benka byl slovenský akademický malíř, národní umělec a nositel zlatého Řádu republiky. Je považován za zakladatele moderního slovenského projevu v malbě a kresbě. Ve své tvorbě se inspiroval nejen krajinou, ale i tvarovou a barevnou krásou lidového umění. Věnoval se rovněž gobelínové tvorbě, scénickému výtvarnictví, hudbě a houslařství.

English Title:
Martin Benka (1888-1971)

English Description:
A MOUNTAIN VALLEY
Pastel on plywood, 500x400 mm, signed lower right "M. Benka".
Framed, glazed.

Deutsch Title:
Martin Benka (1888-1971)

Deutsch Description:
BERGTAL
Pastell auf Sperrholz, 500x400 mm, sign. rechts unten "M. Benka".
Gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

HORSKÉ ÚDOLÍ
Rámováno, zaskleno.

English Title:
Martin Benka (1888-1971)

English Description:
A MOUNTAIN VALLEY
Framed, glazed.

Deutsch Title:
Martin Benka (1888-1971)

Deutsch Description:
BERGTAL
Gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno