Martin Benka (1888-1971)
KRIVÁŇ
1931
Pastel na papíře, 455x325 mm, sign., dat. a zn. vlevo dole "Kriváň 31. MBenka".
Rámováno, zaskleno.
Martin Benka byl slovenský akademický malíř, národní umělec a nositel zlatého Řádu republiky. Je považován za zakladatele moderního slovenského projevu v malbě a kresbě. Ve své tvorbě se inspiroval nejen krajinou, ale i tvarovou a barevnou krásou lidového umění. Věnoval se rovněž gobelínové tvorbě, scénickému výtvarnictví, hudbě a houslařství.
English Title:
Martin Benka (1888-1971)
English Description:
KRIVÁŇ
1931
Pastel on paper, 455x325 mm, signed, dated a marked lower left "Kriváň 31. MBenka".
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Martin Benka (1888-1971)
Deutsch Description:
KRIVÁŇ
1931
Pastell auf Papier, 455x325 mm, sign., dat. und gez. links unten "Křiváň 31. MBenka".
Gerahmt, verglast.
KRIVÁŇ
1931
Rámováno, zaskleno.
English Title:
Martin Benka (1888-1971)
English Description:
KRIVÁŇ
1931
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Martin Benka (1888-1971)
Deutsch Description:
KRIVÁŇ
1931
Gerahmt, verglast.