Max Švabinský (1873-1962)
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958
Litografie na papíře, 175x115 mm, zn. a dat. v tisku vlevo dole "Šm 58", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "M. Švabinský".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Max Švabinský – malíř a grafik, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1891–1896 u Maxmiliána Pirnera. V roce 1910 byl jmenován profesorem a na Akademii působil jako vedoucí ateliéru grafiky. Byl zakládajícím členem a předsedou SVU Mánes a redaktorem Volných směrů.
English Title:
Max Švabinský (1873-1962)
English Description:
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958
Lithograph on paper, 175x115 mm, marked and dated lower left in print "Šm 58", signed lower right under the print in pencil "M. Švabinský".
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Max Švabinský (1873-1962)
Deutsch Description:
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958
Lithographie auf Papier, 175x115 mm, gez. im Druckbereich links unten "Šm 58", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "M. Švabinský".
Passepartout, gerahmt, verglast.
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958
English Title:
Max Švabinský (1873-1962)
English Description:
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Max Švabinský (1873-1962)
Deutsch Description:
BOŽENA NĚMCOVÁ
1958