Max Švabinský (1873-1962)
DVOJICE LITOGRAFIÍ
Senoseč. Litografie na papíře, 195x143 mm, sign. a dat. vpravo dole pod tiskem tužkou "1932 M Švabinský.". Jezírko s rybkami. Litografie na papíře, 175x125 mm, číslováno vlevo dole pod tiskem tužkou "20/20", sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "M Švabinský".
Max Švabinský – malíř a grafik, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1891–1896 u Maxmiliána Pirnera. V roce 1910 byl jmenován profesorem a na Akademii působil jako vedoucí ateliéru grafiky. Byl zakládajícím členem a předsedou SVU Mánes a redaktorem Volných směrů.
English Title:
Max Švabinský (1873-1962)
English Description:
TWO LITHOGRAPHS
Haymaking. Lithograph on paper, 195x143 mm, signed and dated lower right under the print in pencil "1932 M Švabinský.". Lake with Fishes. Lithograph on paper, 175x125 mm, numbered lower left under the print in pencil "20/20", signed lower right under the print in pencil "M Švabinský".
Deutsch Title:
Max Švabinský (1873-1962)
Deutsch Description:
ZWEI LITHOGRAPHIEN
Heuernte. Lithographie auf Papier, 195x143 mm, sign. und dat. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "1932 M Švabinský.". See mit Fischen. Lithographie auf Papier, 175x125 mm, nummeriert links unten unter dem Druckbereich in Bleistift "20/20", sign. rechts unten unter dem Druckbereich in Bleistift "M Švabinský".
DVOJICE LITOGRAFIÍ
English Title:
Max Švabinský (1873-1962)
English Description:
TWO LITHOGRAPHS
Deutsch Title:
Max Švabinský (1873-1962)
Deutsch Description:
ZWEI LITHOGRAPHIEN