LOT 158224-3

Meiping vase
Kina. 17/1800-tallet.
Høyde 14 cm
diameter 7.5 cm
7.5 cm
Høyskuldret meiping vase glasert i lys Guan-lignende glasur med gylne, jevne krakeleringer. Smalt metallbånd med relieffdekor av blomster rundt den smale halsen.

PROVENIENS
Antikkhandler i Lisboa 2006
Nåværende eier er medlem av NSOK
Merknad:
Restaurerte sprekker på kanten. Trolig sekundært påsatt metallbånd rundt kanten.

Aldersrelatert bruksslitasje. Gjenstanden er undersøkt med UV-lys. Mindre ujevnheter, krympesprekker og aske-/sandrester fra produksjonen beskrives ikke. Skjulte sprekker eller skader kan forekomme på eldre gjenstander. Vi anbefaler å undersøke gjenstanden fysisk. Detaljbilder og/eller UV-bilder sendes ved forespørsel, senest 48 timer før auksjonens avslutning.

23 Apr 2024
Norway, Fornebu

Meiping vase
Kina. 17/1800-tallet.
Høyde 14 cm
diameter 7.5 cm
7.5 cm

PROVENIENS
Antikkhandler i Lisboa 2006
Merknad:

23 Apr 2024
Norway, Fornebu