LOT 6402648

Men's wristwatch from Omega, model Seamaster 120

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, ref.nr.: 196.1501 / 396.1501, cal. 1438, serienr.: 54941071, i urkasse af 18 kt. guld og stål, gylden skive med streg- og punktindeks, datoangivelse ved 3" position, optrækskroner med logo, safirglas, monteret med original lænke af 18 kt. guld og stål, quartz urværk. Ø. 36 mm. Indvendig L. 19 cm. Medfølges af generisk etui samt to ekstra led. Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret), dog med små ridser på lynette. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken.

06 May 2024
Denmark, Roskilde

06 May 2024
Denmark, Roskilde