Men's wristwatch from Omega, model Seamaster Apnea Jacques Mayol, ref. 2595.50.00
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Apnea Jacques Mayol, ref. 2595.50.00
Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Apnea Jacques Mayol, ref.nr.: 2595.50.00 (175.0518), cal. 3601, serienr.: 59975482, i urkasse af stål, sort skive med stregindeks, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 42 mm. Indvendig L. ca. 19 cm. Medfølges af boks, kasse, manual, kortholder samt pictogram og udateret/ustemplet certifikat. Fremstår med brugsspor, patinerede time- og minutvisere. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.