LOT 6405331

Men's wristwatch from Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref. 175.0032

Herrearmbåndsur fra Omega, model Speedmaster Reduced, ref.nr.: 175.0032 / 175.0033, cal. 1140, serienummer: 51693350, i urkasse af stål med lynette af 18 kt. guld, gylden skive med stregindeks, separat sekundviser, stopursfunktion, optrækskrone med logo, original plexiglas, monteret med ny læderrem med forgyldt Omega-spænde, automatisk urværk. Ø. 39 mm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunkt. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

09 May 2024
Denmark, Roskilde

09 May 2024
Denmark, Roskilde