LOT 34

Miró, Joan - Night sky - 1956

Miró, Joan (1893-1993)
Espagne / Spain
Night sky (1956)

Lithographie sur papier, 43/75, signée en bas à droite Miro

Dimension:
7" x 9"
17.7 x 22.8 cm

Miró, Joan (1893-1993)
Espagne / Spain
Night sky (1956)

Lithograph on paper, 43/75, signed on lower right Miro

Dimension:
7" x 9"
17.7 x 22.8 cm

28 Mar 2023
Canada, Montreal

Miró, Joan (1893-1993)
Espagne / Spain
Night sky (1956)

Dimension:
7" x 9"
17.7 x 22.8 cm

Miró, Joan (1893-1993)
Espagne / Spain
Night sky (1956)

Dimension:
7" x 9"
17.7 x 22.8 cm

28 Mar 2023
Canada, Montreal