Mirror Louis XV style Spegel Louis XV-stil
MIRROR, Louis XV style, 1800s, woodcut and gilded frame with acanthus decor, open-ended open-ended crown with recessed glass with cut plant ornamentation, all glass mercury foiled, edge glass with cut plant ornamentation, 93x53 cm
SPEGEL, Louis XV-stil, 1800-tal, träskuren och förgylld ram med akantus dekor, uppsvängt genombrutet krön med infällt glas med slipad växtornamentik, samtliga glas kvicksilverfolierade, kantglas med slipad växtornamentik, 93x53 cm