LOT 0024

Mořic František Nágl (1889-1943) Rudolf

TŘI VEDUTY VÍDNĚ
Vídeňská ulička. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 260x130 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". Vídeňská ulička s dámou v červené sukni. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 265x120 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Vídeňská opera. Barevný lept na papíře, 295x244 mm, zn. v tisku vlevo dole "VEIT 03.".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Rudolf Veit – rodák z Benešova nad Ploučnicí, studoval architekturu na německé technice v Praze. Působil v Drážďanech.

English Title:
Mořic František Nágl (1889-1943) Rudolf Veit (1892-1979)

English Description:
THREE VEDUTAS OF VIENNA
A Street in Vienna. Mixed media - pencil and watercolor on paper, 260x130 mm (mount aperture), signed, dated and marked lower right "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". A Street in Vienna with a Lady in a Red Skirt. Mixed media - pencil and watercolor on paper, 265x120 (mount aperture), signed, dated and marked lower right "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Vienna Opera. Color etching on paper, 295x244 mm, marked lower left in print "VEIT 03.".
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:

Deutsch Description:
DREI VEDUTEN VON WIEN
Wiener Gasse. Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Papier, 260x130 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign., dat. und gez. rechts unten "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". Wiener Gasse mit Dame in rotem Rock. Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Papier, 265x120 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign., dat. und gez. rechts unten "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Wiener Staatsoper. Farbradierung auf Papier, 295x244 mm, gez. im Druckbereich links unten "VEIT 03.".
Passepartout, gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

TŘI VEDUTY VÍDNĚ

English Title:

English Description:
THREE VEDUTAS OF VIENNA
mounted, framed, glazed.

Deutsch Title:

Deutsch Description:
DREI VEDUTEN VON WIEN

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno