Mořic František Nágl (1889-1943) Rudolf
TŘI VEDUTY VÍDNĚ
Vídeňská ulička. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 260x130 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". Vídeňská ulička s dámou v červené sukni. Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 265x120 mm (výřez z pasparty), sign., dat. a zn. vpravo dole "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Vídeňská opera. Barevný lept na papíře, 295x244 mm, zn. v tisku vlevo dole "VEIT 03.".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Rudolf Veit – rodák z Benešova nad Ploučnicí, studoval architekturu na německé technice v Praze. Působil v Drážďanech.
English Title:
Mořic František Nágl (1889-1943) Rudolf Veit (1892-1979)
English Description:
THREE VEDUTAS OF VIENNA
A Street in Vienna. Mixed media - pencil and watercolor on paper, 260x130 mm (mount aperture), signed, dated and marked lower right "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". A Street in Vienna with a Lady in a Red Skirt. Mixed media - pencil and watercolor on paper, 265x120 (mount aperture), signed, dated and marked lower right "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Vienna Opera. Color etching on paper, 295x244 mm, marked lower left in print "VEIT 03.".
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
DREI VEDUTEN VON WIEN
Wiener Gasse. Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Papier, 260x130 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign., dat. und gez. rechts unten "F.NAGL WR. NEUSTADT 1910". Wiener Gasse mit Dame in rotem Rock. Kombinierte Technik - Bleistift und Aquarell auf Papier, 265x120 mm (Passepartout-Ausschnitt), sign., dat. und gez. rechts unten "NAGL. WR: NEUSTADT 20. III.1916". Wiener Staatsoper. Farbradierung auf Papier, 295x244 mm, gez. im Druckbereich links unten "VEIT 03.".
Passepartout, gerahmt, verglast.
TŘI VEDUTY VÍDNĚ
English Title:
English Description:
THREE VEDUTAS OF VIENNA
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Deutsch Description:
DREI VEDUTEN VON WIEN