Moritz Michael Daffinger - připsáno
PORTRÉT HENRIETTY MARIE BOURBONSKÉ
Akvarel na papíře, 145x115 mm. Provenience: Draženo ve vídeňském aukčním domě Dorotheum 4. 2. 1941, kat. č. 86, v katalogu uvedeno: Dílo z pozůstalosti Moritze Michaela Daffingera (draženo v aukčním domě Wawra 1921, kat. č. 18).
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Moritz Michael Daffinger - vynikající miniaturista, který na několik generací ovlivnil celou rakouskou školu. Vyučil se v továrně na porcelán, kde pracoval až do r. 1812. Při práci studoval na vídeňské akademii. Jako oblíbenec vysoké vídeňské společnosti portrétoval většinu členů císařské rodiny a dalších představitelů vysoké aristokracie. Jeho dílo je zastoupeno v předních světových institucích.
English Title:
Moritz Michael Daffinger - attributed (1790-1849)
English Description:
PORTRAIT OF HENRIETTA MARIA OF FRANCE
Watercolor on paper, 145x115 mm, unsigned. Provenance: Bought in an auction of Viennese auction house Dorotheum on 4th of February 1941, cat. No. 86, from the catalogue: Work comes from the inheritance of Moritz Michael Daffinger (bought in an auction of auction house Wawra in 1921, cat. No. 18).
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Moritz Michael Daffinger - zugeschrieben (1790-1849)
Deutsch Description:
BILDNIS VON HENRIETTA MARIA VON FRANKREICH
Aquarell auf Papier, 145x115 mm, unsigniert. Provenienz: Ersteigert im Wiener Auktionshaus Dorotheum 4. 2. 1941, Katalognummer 86, im Katalog angegeben: Aus Nachlass von Moritz Michael Daffinger (ersteigert im Auktionshaus Wawra 1921, Katalognummer 18).
Passepartout, gerahmt, verglast.
English Title:
English Description:
mounted, framed, glazed.
Deutsch Title:
Deutsch Description: