Olof Sager-Nelson
Landskap med träd. Signerad och daterad souvenir I Olof Nelson 25/1 92[93]. Blyerts på papper, 11,5 x 18,5 cm.
Med påskrift på bakstycke: ”Blyertsteckning utförd i Maria Norbergs poesialbum 1893. Utsikt från ett fönster i Smedby. Till Renie av Pappa och Mamma 1957”.