Omega 'Seamaster Quartz'. Vintage herreur i 14 kt. guld med dato, ca. 1979
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Quartz, ref.nr.: 196.0137, cal. 1342, i urkasse af 14 kt. guld, champagnefarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, original plexiglas, monteret med nyere læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 33 mm. Medfølges af manual, etui samt kvittering på batteriskift fra oktober 2016. Fremstår med brugsspor, ridser på glasset. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.5,000