Orientmatta "Tabriz" 264x183 Iran 1900-tal
Orientalisk handknuten matta "Tebriz" tillverkad av ull och bomullDekor med växtlighet och ornament mot beige, mörkblått och röttMått: 264 x 183 cmKonditionsrapport: Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar------------------------------Oriental carpet "Tabriz" Iran 264x183 20th centuryOriental hand-knotted rug "Tebriz" made of wool and cottonDecor with vegetation and ornaments against beige, dark blue and redDimensions: 264 x 183 cmCondition report: Minor wear and tear, no other remarks