LOT 0052

Otto Matoušek (1890-1977)

DVOJICE KRESEB S LEGIONÁŘSKOU TEMATIKOU
1920
Akvarely na papíře, 150x230 mm (obě kresby mají stejné rozměry), zn. a dat. vpravo dole "Matoušek 20".
Rámováno, zaskleno.
Otto Matoušek - český malíř a legionář. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Za první světové války se dostal do ruského zajetí, posléze vstoupil do československých legií. Byl jedním ze spoluzakladatelů Sdružení jihočeských výtvarníků. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách.

English Title:
Otto Matoušek (1890-1977)

English Description:
TWO WATERCOLORS
1920
Watercolors on paper, 150x230 mm, marked a dated lower right "Matoušek 20".
Framed, glazed.

Deutsch Title:
Otto Matoušek (1890-1977)

Deutsch Description:
ZWEI ZEICHNUNGEN MIT LEGIONÄR THEMATIK
1920
Aquarelle auf Papier, 150x230 mm (gleiche Abmessungen), gez. und dat. rechts unten "Matoušek 20".
Gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno

1920
Rámováno, zaskleno.

English Title:
Otto Matoušek (1890-1977)

English Description:
TWO WATERCOLORS
1920
Framed, glazed.

Deutsch Title:
Otto Matoušek (1890-1977)

Deutsch Description:
1920
Gerahmt, verglast.

05 Dec 2020
Czech Republic, Brno