Otto Matoušek (1890-1977)
DVOJICE KRESEB S LEGIONÁŘSKOU TEMATIKOU
1920
Akvarely na papíře, 150x230 mm (obě kresby mají stejné rozměry), zn. a dat. vpravo dole "Matoušek 20".
Rámováno, zaskleno.
Otto Matoušek - český malíř a legionář. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Za první světové války se dostal do ruského zajetí, posléze vstoupil do československých legií. Byl jedním ze spoluzakladatelů Sdružení jihočeských výtvarníků. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách.
English Title:
Otto Matoušek (1890-1977)
English Description:
TWO WATERCOLORS
1920
Watercolors on paper, 150x230 mm, marked a dated lower right "Matoušek 20".
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Otto Matoušek (1890-1977)
Deutsch Description:
ZWEI ZEICHNUNGEN MIT LEGIONÄR THEMATIK
1920
Aquarelle auf Papier, 150x230 mm (gleiche Abmessungen), gez. und dat. rechts unten "Matoušek 20".
Gerahmt, verglast.
1920
Rámováno, zaskleno.
English Title:
Otto Matoušek (1890-1977)
English Description:
TWO WATERCOLORS
1920
Framed, glazed.
Deutsch Title:
Otto Matoušek (1890-1977)
Deutsch Description:
1920
Gerahmt, verglast.