LOT 22
POJKFIGUR
Lergods med svagt rödaktig yta. Kina, möjligen Han-dynastin. Höjd 58 cm. Armar saknas, ben sannolikt lagade. Mindre slitage och skador.
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona
17 Oct 2017
Sweden, Landskrona