LOT 6218279

Patek Philippe Golden Ellipse. Herrearmbåndsur i 18 kt. guld

Herrearmbåndsur fra Patek Philippe. Model Golden Ellipse, ref. nr. 3848/1, serienr. 533XXX, værk nr. 1322847. Urkasse i 18 kt. guld, mørkeblå skive med stregindeks, riflet krone med logo, mekanisk urværk med manuelt optræk, cal. 215, monteret på lænke af 18 kt. guld med logo. Mål 27 x 32 mm. uden krone, ca. indvendig Ø. 17 cm. Boks, kataloger, ekstra led og to forgyldte manchetknapper medfølger. Fremstår med brugsspor herunder overfladiske ridser og enkelte mærker på kasse samt lås. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Denne vare optræder i vores quiz “Gæt et Lauritz hammerslag”. Quiz med her eller gå tilbage til quizzen hvis du allerede er i gang.

01 Aug 2022
Denmark, Copenhagen

01 Aug 2022
Denmark, Copenhagen