Piaget 'Classic'. Midsize dameur i 18 kt. guld med gylden skive, 1980'erne
Midsize damearmbåndsur fra Piaget, model Classic, ref.nr.: 9025, cal. 9P, i urkasse af 18 kt. guld, gylden skive med sorte romertal, mineralglas, monteret med senere rem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 30 mm. Fremstår med brugsspor, patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.12,500