LOT 157993-15

Picasso, Pablo
"Tete de femme" 1957
Picasso, Pablo
spansk, 1881-1973
Litografi, H.C. IV/X
Papirmål 65 x 50,5 cm
Motivmål 60 x 32 cm

Signert nede til ventre: Picasso

Signert og datert i stenen nede til høyre

Uten ramme

Bloch 838

Trykket ble i sin tid bestilt av Aktuell Kunst i 250 eksemplarer. Picasso fikk selv et honorar på 6 000 kroner for dette. Trykket kan kalles en "norsk" Picasso, og bestillingen kom i stand ved hjelp av Carl Nesjar, som samarbeidet med Picasso.
Merknad:
Papiret er ujevnt misfarget og trolig surt. Foxig jevnt over. Taperester fra tidligere montering oppe og nede på venstre kant og til venstre på øvre kant. Overflatesmuss enkelte steder. Brett øvre høyre kant, enkelte andre håndteringsmerker. Klistermerke oppe til høyre verso.

25 Apr 2024
Norway, Fornebu

Picasso, Pablo
"Tete de femme" 1957
Picasso, Pablo
spansk, 1881-1973
Litografi, H.C. IV/X
Papirmål 65 x 50,5 cm
Motivmål 60 x 32 cm

Uten ramme

Bloch 838

Merknad:

25 Apr 2024
Norway, Fornebu