Piero Fornasetti
Piero Fornasetti Italien 1913-1988. Bricka. Fornasetti, Milano, Italien 1950/60-tal. Etikettmärkt. Svartlackerad plåt med förgylld transferdekor av krigsguden Mars. L 51 cm.
CONDITION REPORT: Ytmärken och slitage.
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala
16 Apr 2024
Sweden, Uppsala